Urszula Radwańska zakończyła na drugiej rundzie udział w turnieju WTA Tour na twardych kortach w Miami (pula nagród 4 195 765 dol.). Polska tenisistka przegrała z rozstawioną z numerem dwunastym Serbką Aną Ivanovic 2:6, 1:6.

W pierwszej rundzie 22-letnia krakowianka pokonała Niemkę Annikę Beck 6:3, 6:1.

Wczorajszy pojedynek był drugim między Radwańską a trzy lata starszą Serbką. W 2012 roku w Tokio Polka wygrała w trzech setach. Tym razem nie miała nic do powiedzenia i zdobyła tylko trzy gemy. Mecz trwał ledwie 51 minut.

Wczoraj do trzeciej rundy bez większych kłopotów awansowały m.in. Rosjanka Maria Szarapowa (nr 3.) i Włoszka Sara Errani (8.). Z kolei rozstawiona z "szóstką" Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber potrzebowała trzech setów, by uporować się z Włoszką Francescą Schiavone. Wygrała 6:7 (5-7), 6:3, 6:2.

Dziś o awans już do czwartej rundy powalczy Agnieszka Radwańska. Jej rywalką będzie 49. na liście WTA Magdalena Rybarikova. 24-letnia Polka, czwarta rakieta świata, wygrała trzy z czterech dotychczasowych meczów ze Słowaczką.