Urszula Radwańska na pierwszej rundzie zakończyła występ w turnieju WTA Tour na twardych kortach w Toronto (pula nagród 2,369 mln dol.). 22-letnia tenisistka przegrała z Włoszką Flavią Pennettą 3:6, 6:3, 2:6.

Obie zawodniczki spotkały się po raz drugi w karierze - w ubiegłym roku w holenderskim s'Hertogenbosch w 1/8 finału lepsza była Polka. Tym razem Radwańska rozpoczęła pierwszego seta od przełamania Pennetty, a po chwili prowadziła 2:0. Później jednak zajmująca 36. miejsce w rankingu WTA krakowianka oddała inicjatywę niżej notowanej rywalce (94. na światowej liście) i przegrała pięć kolejnych gemów. Próbowała jeszcze w tej partii odrabiać straty, ale nieskutecznie.

Osiem lat starsza Włoszka również w drugiej odsłonie sprawiała jej sporo problemów (m.in. za sprawą trudnego serwisu), ale tym razem Radwańska grała agresywniej i to ona mogła się cieszyć ze zwycięstwa w secie i wyrównania stanu rywalizacji. W trzeciej partii sytuacja ponownie się odwróciła i gra układała się po myśli Pennetty, która wykorzystała drugą piłkę meczową.

Od drugiej rundy występ w Toronto rozpocznie starsza z sióstr Radwańskich Agnieszka (rozstawiona z numerem trzecim), która miała wolny los. Jej pierwszą rywalką będzie Brytyjka Laura Robson lub Belgijka Yanina Wickmayer. Alicja Rosolska nie przebrnęła eliminacji, ale wystąpi w kanadyjskiej imprezie w deblu. W parze z Gruzinką Oksaną Kałasznikową na otwarcie zmierzy się z kanadyjsko-belgijskim duetem Eugenie Bouchard, Kirsten Flipkens.