Manchester United nie dał szans Liverpoolowi w 16. kolejce angielskiej ekstraklasy. Przed własną publicznością pokonał przeciwnika 3:0.

Wygrana drużyna odniosła w niedziele szóste zwycięstwo z rzędu. Pokonany Liverpool spadł na 10. pozycję w tabeli.

United wykorzystał prawie każdą wypracowaną sytuację, co pozwoliło na pokonanie przeciwnika bez większych problemów. Pierwszy na liście strzelców zapisał się Wayne Rooney (w 12. minucie), następnie piłkę do bramki posłali Hiszpan Juan Mata (40. minuta) i Robin van Persie (w 71.).

Zespół z Liverpoolu nie wykorzystał żadnej sytuacji i przegrał siódmy mecz w tym sezonie. Tak złego dorobku nie miała ta drużyna od 50 lat. Jeśli marzą o udziale w Lidze Mistrzów muszą wspiąć się o 6 pozycji w tabeli.