Urszula Radwańska pokonała Czeszkę Andreę Hlavackovą 4:6, 7:5, 6:1 w drugiej, decydującej rundzie eliminacji i wystąpi w turnieju głównym WTA Tour na twardych kortach w Miami (pula nagród 4,828 mln dolarów). W imprezie zobaczymy też jej starszą siostrę Agnieszkę.

Dla 21-letniej krakowianki (98. w rankingu WTA) był to trzeci pojedynek z Czeszką (126.). Bilans jest teraz korzystniejszy dla Polki (2-1), choć jeszcze po pierwszym secie kibice mogli obawiać się o młodszą z sióstr Radwańskich - Hlavackova wyrównaną partię wygrała do 4. W drugim secie też nie brakowało nerwów, ale w końcówce lepsza okazała się Polka wygrywając do 5. Decydująca rozgrywka to już duża przewaga Radwańskiej, która oddała rywalce tylko jednego gema.

W Miami gra także druga z sióstr Radwańskich - Agnieszka. Jako rozstawiona z numerem czwartym w pierwszej rundzie ma tzw. wolny los. W drugiej zmierzy się ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą lub jedną ze zwyciężczyń kwalifikacji.

23-letnia krakowianka przegrała w tym roku na korcie tylko cztery spotkania - wszystkie z liderką światowego rankingu Białorusinką Wiktorią Azarenką. W Miami mogą na siebie trafić dopiero w półfinale. W ćwierćfinale rywalką Radwańskiej może być Czeszka Petra Kvitova (nr 4), a w czwartej rundzie Rosjanka Wiera Zwonariewa (nr 9), która wyeliminowała ją przed rokiem w walce o półfinał.