Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju tenisowego WTA Tour w Rzymie (pula nagród 2,37 mln dolarów). 22-letnia Polka pokonała rozstawioną z numerem 15. Serbkę Anę Ivanovic 6:3, 2:6, 6:2.

Trwający godzinę i 45 minut pojedynek był trzecim spotkaniem na korcie tych tenisistek, a drugim w tym roku. Radwańska zrewanżowała się rywalce za marcową porażkę w drugiej rundzie turnieju w Miami.

Wtorkowy mecz miał bardzo nierówny przebieg. W pierwszym secie zajmująca 35. miejsce w rankingu WTA Polka trzy razy przełamała podanie wyżej notowanej Ivanovic (13. na światowej liście). W kolejnym to Serbka wygrała trzy gemy przy serwisie przeciwniczki. Decydująca partia przebiegała już pod dyktando krakowianki. Jej kolejną rywalką będzie Japonka Ayumi Morita.

Dziś na korcie w stolicy Włoch zagra także starsza z sióstr Radwańskich, Agnieszka. Spotkanie drugiej rundy z Rumunką Simoną Halep będzie dla niej pierwszą okazją do zaprezentowania się miejscowej publiczności, bowiem w pierwszej miała tzw. wolny los.