Przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie nie wzbudzają większego niepokoju - ocenił Komitet Wykonawczy UEFA. Europejska Unia Piłkarska chce wprowadzić zmiany w systemie sędziowania podczas EURO 2012.

Infantino stwierdził co prawda, że jest małe opóźnienie w stosunku do harmonogramu, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i transportu, ale przypomniał, że trzy stadiony są już gotowe - w Doniecku, Charkowie i Poznaniu. "Generalnie wszystko znajduje się na dobrej drodze. Jesteśmy pewni, że we współpracy z rządami zdążymy na czas" - podsumował.

UEFA chce też wprowadzenia zmian w systemie sędziowania. Chodzi o zwiększenie liczby arbitrów do pięciu podczas EURO 2012. Takie rozwiązanie jest obecnie stosowane między innymi w Lidze Mistrzów i Lidze Europejskiej. Pomysł wprowadzenia dwóch sędziów przy bramkach, którzy mieliby pomagać arbitrowi głównemu, zostanie przedstawiony podkomitetowi technicznemu FIFA. Według szefa Europejskiej Unii Piłkarskiej Michela Platiniego takie rozwiązanie może poprawić jakość sędziowania i zastąpić wprowadzenie technologii do piłki nożnej.