Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Bielsku-Białej z Niemcami 0:2 (0:1) w spotkaniu towarzyskim. To był ostatni sprawdzian drużyny budowanej przez trenera Jacka Magierę na tegoroczne mistrzostwa świata w Polsce.

Spotkanie odbyło się na stadionie miejskim w Bielsku-Białej, na którym ligowe pojedynki rozgrywa Podbeskidzie. Będzie to też jedna z aren mistrzostw świata drużyn do lat 20.

W 17. minucie Niemcy rozegrali koronkową akcję, zaś David Otto pokonał polskiego bramkarza. Trzy minuty później biało-czerwoni byli bliscy wyrównania, jednak po "główce" Serafina Szoty piłka odbiła się od poprzeczki.

W 75. minucie Siedey Fierde dostał piłkę w polu karnym Polaków, ale z ośmiu metrów strzelił ponad bramką. Po chwili ten sam zawodnik otrzymał dobre podanie z lewej strony i tym razem uderzeniem z bliska zmusił do kapitulacji golkipera.

Na siedem minut przed końcem Niemcy mogli zdobyć trzeciego gola, ale Davide Itter trafił piłką w poprzeczkę.

"To była dobra lekcja"

Drużyna Niemiec prowadziła grę, zasłużenie wygrała. Należą się jej gratulacje. My mogliśmy zrobić na boisku trochę więcej, szczególnie w chwilach, gdy próbowaliśmy wychodzić z obrony do ataku. Jednak niecelne podania powodowały, że oddawaliśmy inicjatywę. To dla nas była dobra lekcja - ocenił 42-letni szkoleniowiec reprezentacji Polski Jacek Magiera.

Podkreślił, że we wtorek było sporo zmian kadrowych w porównaniu z wygranym kilka dni temu spotkaniem z Japonią w Łodzi (4:1). Chciał bowiem przetestować niektórych zawodników w "warunkach meczowych".

Jestem zadowolony z tego jak funkcjonuje zespół, jaki zrobił postęp na przestrzeni kilku miesięcy. Jestem optymistą przed mistrzostwami świata. Życzę sobie, aby wszyscy zawodnicy pozostali zdrowi - powiedział Magiera.

W mistrzostwach świata do lat 20 w Polsce będą rywalizować 24 drużyny, które rozegrają 52 mecze w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Tychach oraz Bielsku-Białej.

Grupowymi rywalami biało-czerwonych na mundialu będzie Kolumbia, z którą zmierzą się w meczu otwarcia 23 maja (godz. 18 ) oraz Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegal (29 maja, 20.30). Turniej potrwa do 15 czerwca. W Łodzi odbędzie się spotkanie otwarcia i finał imprezy oraz wszystkie mecze grupowe biało-czerwonych.