Piłkarze Polonii Warszawa jedynie zremisowali 2:2 z Panathinaikosem Ateny, w pierwszym meczu III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Mogło być jednak gorzej - po 38 minutach "Czarne Koszule" przegrywały już 0:2.

Panathinaikos okazał się zespołem dojrzalszym od Polonii, której nieco chaotyczne ataki nie przyniosły zapowiadanego przez trenerów zwycięstwa. Podopieczni Dariusza Wdowczyka mogą być szczęśliwi z wyniku. Od początku, spotkanie ułożyło się po myśli "Zielonych Koniczynek".

Już w 9 minucie, po błędzie obrońców Polonii, Krzysztof Warzycha znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Szczęsnym i strzałem w długi róg zapewnił gościom prowadzenie. Pięć minut później bliski wyrównania był nowy nabytek stołecznego zespołu, Tomasz Reginis, który po podaniu Emmanuela Olisadebe z pięciu metrów trafił w słupek.

Kilkadziesiąt sekund później Reginis umieścił piłkę w siatce, ale sędzia uznał, że stołeczny napastnik stał na pozycji spalonej. Polonia starała się atakować, jednak obrońcy Panathinaikosu bez większych problemów rozbijali akcje stołecznych

piłkarzy.

Gdy w 38 minucie, rezultat spotkania podwyższył pięknym lobem Panagiofis Fissas, wydawało się że sen Polonistów o potędze prysnął jak bańka mydlana.

"Czarne Koszule" prezentowały się bowiem słabo na tle bardzo dobrze zorganizowanej drugiej linii formacji z Aten, wspaniale dyrygowanej przez słynnego Portugalczyka, Paulo Sousę.

W 45 minucie, kontaktowego gola do szatni zdobyła jednak Polonia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wycofaniu na 16 metr, pięknym plasowanym uderzeniem popisał się Tomasz Kiełbowicz.

Po zmianie stron, obie drużyny ruszyły do przodu. Grecy ani myśleli o obronie wciąż korzystnego rezultatu - Polonia zaś za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Z biegiem minut "Czarne Koszule" zaczęły przejmować inicjatywę, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce Panathinaikosu.

Grecy raz po raz wyprowadzali natomiast groźne kontry. W 69 minucie, po zamieszaniu na polu karnym - wynik meczu ustalił strzałem z woleja Arkadiusz Kaliszan.

Składy:

Hoop Polonia Warszawa: Szczęsny - Żvirżgdauskas, Pawlak (30.-Malinowski), Wyciszkiewicz - Kaliszan, Wieszczycki (78.-Ekwueme), Kiełbowicz, Bąk, Gołaszewski (65.-Kaczorowski) - Reginis, Olisadebe.

Panathinaikos Ateny: Nikopolidis - Olivares, Vokolos, Henriksen, -

Fissas, Sousa, Basinas (83.-Kootsoures), Kola Blendar (66.-Sypniewski), Karagounis - Warzycha (64.-Nasiopoulos), Liberopoulos.

Sędziował: Joaquim Paraty Da Silva (Portugalia). Widzów ok. 8 tys. Żółte kartki: Polonia - Maciej Szczęsny, Arkadiusz Kaliszan, Tomasz Reginis; Panathinaikos - Leonidas Vokolos, Nikolaos Liberopoulos.

Zdjęcia: P.Kowalczyk i L.Kabłak RMF FM