Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska odpadły w pierwszej rundzie debla w turnieju WTA Tour na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 4,5 mln dol.). Polskie tenisistki przegrały w niedzielę z Yung-Jan Chan z Tajwanu i Czeszką Lucie Hradecką 2:6, 5:7.

Polki w drugim secie nie wykorzystały prowadzenia 5:3, przegrywając cztery ostatnie gemy. Mecz trwał godzinę i 13 minut.

W deblu wystąpi w Pekinie jeszcze Agnieszka Radwańska, w parze ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. Para rozstawiona z numerem ósmym wylosowała na otwarcie Chia-Jung Chuang z Tajwanu i Białorusinkę Olgę Goworcową. Krakowianka startuje także w singlu, z numerem 11. Po sobotnim triumfie w turnieju WTA w Tokio (z pulą nagród 2,05 mln dol.) w pierwszej rundzie ma "wolny los", a w drugiej zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Włoszką Albertą Brianti z Chinką Jie Zheng.

Wynik spotkania pierwszej rundy gry podwójnej:

Yung-Jan Chan, Lucie Hradecką (Tajwan, Czechy) - Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 7:5.