Agnieszka Radwańska pokonała w czwartej rundzie turnieju tenisowego WTA Premier na kortach w Miami reprezentantkę Kazachstanu Jarosławę Szwedową 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału. Spotka się w nim z Amerykanką Venus Williams. Pula nagród turnieju wynosi 4,5 mln dolarów.

Po dwóch godzinach i 20 minutach gry Williams pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchową 1:6, 7:5, 6:4. Natomiast Polce wystarczyły godzina i pięć minut, aby znaleźć się w czołowej "ósemce" turnieju.

Po pierwszym secie - bez większej historii i trwającym pół godziny - drugi zaczął się chwilowym kryzysem Radwańskiej. Starsza od niej o półtora roku, wyższa o 8 cm i cięższa o 12 kg urodzona w Moskwie Szwedowa (48. WTA), objęła prowadzenie 3:1. Polka zdołała wprawdzie po przełamaniu doprowadzić do remisu, ale rywalka zrobiła to samo i było po cztery. Kolejne przełamanie i 5:4, potem 15/0, 30/15 i gem do piętnastu.

Tegoroczne tournee po Stanach Zjednoczonych jest dla Radwańskiej bardzo udane. W Indian Wells, przed niespełna dwoma tygodniami, dotarła do półfinału, eliminując po drodze Annę Czakwetadze (70. WTA), Giselę Dulko (37. WTA), Marion Bartoli (16. WTA) i Jelenę Dementiewą (7. WTA). Krakowiankę zatrzymała dopiero Caroline Wozniacki (4. WTA), wygrywając w półfinale 6:3, 6:2.

Równie imponująco Radwańska rozpoczęła turniej na kortach w Key Biscane, położonego na przedmieściach Miami. W pierwszej rundzie miała wolny los, a potem rywalki nie były w stanie ugrać choćby seta. W drugiej polska tenisistka pokonała Jekaterinę Makarową (60. WTA), a w trzeciej Anę Ivanovic (58. WTA).

Przed poniedziałkowym meczem ze Szwedową Radwańska tylko raz spotkała się z nią na korcie. W pierwszej rundzie US Open 2008 pokonała reprezentantkę Kazachstanu w dwóch setach 6:4, 6:2.