Urszula Radwańska wygrała z Kolumbijką Cataliną Castano 7:5, 7:6 (7-3) w trzeciej i zarazem decydującej rundzie eliminacji. Polka awansowała do turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Fezie (z pulą nagród 220 tys. dol.).

Mecz trwał dwie godziny i pięć minut, a w tie-breaku drugiego seta Polka od stanu 1-3 zdobyła sześć kolejnych punktów i rozstrzygnęła go na swoją korzyść. Swoją pierwsza rywalkę krakowianka pozna w poniedziałek wieczorem.

Do Maroka poleciała z kapitanem reprezentacji Polski w rozgrywkach o Fed Cup Tomaszem Wiktorowskim, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie jej służył pomocą szkoleniową. Ojciec i trener - Robert Piotr Radwański - udał się ze starszą córką Agnieszką na większy turniej z tego cyklu, w Stuttgarcie.

W kwalifikacjach do turnieju w Fezie odpadły dwie inne Polki - Katarzyna Piter w drugiej, a Magda Linette w pierwszej rundzie.