Hiszpanie Rafael Nadal i David Ferrer zagrają w finale turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo (z pulą nagród 2,75 mln euro). Nadal, rozstawiony z numerem jeden, wyeliminował w półfinale Brytyjczyka Andy'ego Murray'a 6:4, 2:6, 6:1.

Lider światowego rankingu wygrał pierwszego seta 6:4, ale w drugim uległ 2:6. W decydującej partii Nadal pozbawił jednak rywala złudzeń, zwyciężając 6:1. W ten sposób po raz siódmy w historii awansował do finału turnieju w Monte Carlo. Sześć poprzednich edycji wygrał.

Mecz trwał prawie trzy godziny, m.in. z powodu kłopotów zdrowotnych Brytyjczyka. Przy stanie 0:3 w trzecim secie Murray poprosił o przerwę, ponieważ miał problemy z prawym ramieniem i łokciem.

Rywalem Nadala w finale będzie jego rodak Ferrer, który pokonał 6:3, 6:2 Austriaka Juergena Melzera, sensacyjnego pogromcę Szwajcara Rogera Federera.