Łukasz Kubot awansował do II rundy turnieju tenisowego ATP w Memphis (pula nagród 1,155 mln dolarów). Polak w dwóch setach pokonał Amerykanina Jesse Levine'a 7:6 (7-2), 6:4.

Pierwszego seta Kubot rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. W drugim do wygranej wystarczył jeden przełamany serwis rywala. Najskuteczniejszą bronią Polaka był serwis. Nasz tenisista miał aż 10 asów.

Było do drugie spotkanie Kubota z Levine'em. W 2007 roku Polak przegrał z Amerykaninem podczas turnieju w Delray Beach. Od tego czasu - w przeciwieństwie do rywala - tenisista z Lubina rozwinął skrzydła. Kubot zarobił na kortach już prawie 2,5 mln dolarów i zajmuje w rankingu światowym 54. miejsce. Urodzony w Kanadzie leworęczny Levine wzbogacił się o nieco ponad 600 tys. dolarów, a na liście ATP jest 135.

W drugiej rundzie turnieju w Memphis Polak zagra ze znacznie bardziej wymagającym rywalem. Będzie nim rozstawiony z numerem szóstym Francuz Julien Benneteau lub Niemiec Philipp Petzschner.