Jerzy Janowicz przegrał z Brazylijczykiem Joao Souzą 3:6, 6:4, 6:7 (3-7) w pierwszej rundzie imprezy ATP Tour na kortach ziemnych w Kitzbuehel (z pulą nagród 450 tys. euro). Obaj tenisiści do turnieju głównego przebili się dzięki trzem wygranym meczom w eliminacjach.

W pierwszym secie Polak dwukrotnie stracił swój serwis, a w drugiej partii raz udało mu się przełamać serwis rywala. W decydującym secie nie doszło do żadnych przełamań podań, więc o losach spotkania rozstrzygnął tie-break. W nim Brazylijczyk odskoczył na 2-0 i 4-2, zanim wygrał 7-3 po dwóch godzinach i 22 minutach.

Było to ich pierwsze spotkanie. Janowicz jest obecnie sklasyfikowany na 142. miejscu w rankingu ATP World Tour, a jego rywal jest 110. na świecie.