Polsko-austriacki debel Łukasz Kubot, Oliver Marach, rozstawiony z numerem cztery, przegrał z amerykańskimi tenisistami braćmi Bobem i Mike'm Bryanami 3:6, 4:6 w półfinale turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Barcelonie. W każdym secie decydujące były pojedyncze przełamania serwisów - w pierwszym Kubota, a w drugim Maracha.

W trwającym godzinę i 13 minut meczu polsko-austriacki debel nie miał do dyspozycji ani jednego "break pointa". Amerykanie wygrali dziesiąte z rzędu spotkanie i zmierzają pewnie po 71. wspólny tytuł w karierze. W jutrzejszym finale ich rywalami będą Santiago Gonzalez z Meksyku i Scott Lipsky z USA.

W stolicy Katalonii startował też polski duet Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, ale przegrał w 1/8 finału z Kevinem Andersonem z RPA i Szwedem Simonem Aspelinem.