Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot to trójka polskich tenisistów, która wystąpi w pierwszym dniu wielkoszlemowego Australian Open. Ta prestiżowa impreza rozpocznie się w poniedziałek na twardych kortach w Melbourne Park.

Jako pierwszy z biało-czerwonych, już o godzinie 1.00 w nocy czasu polskiego, wyjdzie na kort 30-letni Łukasz Kubot. Rywalem tenisisty z Lubina, zajmującego 76. miejsce w rankingu ATP World Tour będzie Hiszpan Daniel Gimeno-Traver, który w rankingu jest o 5 pozycji wyżej od Polaka.

Około godz. 3 w nocy, w drugim meczu na Margaret Court Arena wystąpi Agnieszka Radwańska. Rywalką rozstawionej z numerem czwartym 23-letniej Polki będzie posiadaczka "dzikiej karty" Australijka Bojana Bobusic. Te zawodniczki jeszcze ze sobą nie grały.

W poniedziałek nad ranem czasu polskiego, po trzech innych meczach, na kort numer osiem wyjdą Jerzy Janowicz (nr 24.) i Włoch Simone Bolelli. 22-letni łodzianin to obecnie 26. zawodnik w rankingu ATP World Tour. Trzeci raz wystąpi w Wielkim Szlemie, ale po raz pierwszy jako rozstawiony.