Austriak Gregor Schlierenzauer w fenomenalnym stylu wygrał konkurs Pucharu Świata w kanadyjskim Whistler. Zdeklasował rywali skokiem na odległość 149 metrów. Identyczną odległość uzyskał Fin Ville Larinto, który ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. Drugi był Austriak Thomas Morgenstern. Tuż za podium znalazł się najlepszy polski skoczek Adam Małysz.

Adam Małysz, który oddał w obu seriach skoki na odległość 133 oraz 135,5 metra, wyprzedził w końcowej klasyfikacji konkursu Austriaka Wolfganga Loitzla i Szwajcara Simmona Ammanna. Drugi z Polaków, który zakwalifikował się do serii finałowej konkursu, Kamil Stoch, zajął ostatecznie 23. pozycję. Na pierwszej części zakończyli natomiast zawody Stefan Hula, który skoczył jedynie 117,5 metra, oraz Marcin Bachleda, który lądował 10,5 metra bliżej.

Po pierwszej serii konkursu w Whistler prowadził po skoku na odległość 140,5 metra Thomas Morgenstern. Tuż za Austriakiem znalazł się wówczas jego rodak i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer, trzeci był Fin Ville Larinto. Najlepszy wśród Polaków był Adam Małysz, który zajął czwarte miejsce ex aequo z Norwegiem Andersem Jacobsenem.

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu wygrał po skoku na odległość 133,5 metra Norweg Anders Bardal. Adam Małysz i Francuz Emmanuel Chedal zajęli ex aequo drugie miejsce po skokach o trzy metry krótszych. Do pierwszej serii zawodów awansowali w sumie czterej polscy skoczkowie. Stefan Hula wylądował na 125 metrze i zajął 9. miejsce. Kamil Stoch po skoku na 120 metrów był 18. Marcin Bachleda lądował osiem metrów bliżej i uplasował się na 29. pozycji.