Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) zajął drugie miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Tour de San Luis w Argentynie. Zwyciężył Włoch Adriano Malori (Movistar). Koszulkę lidera zachował kolarz gospodarzy Daniel Diaz (Funvic Brasilinvest).

Na 17-kilometrowym odcinku ze startem i metą w mieście San Luis jadący w tęczowej koszulce mistrza świata Kwiatkowski uzyskał imponującą średnią prędkość 51,726 km/h. Przegrał jednak z Malorim o cztery sekundy.

Dobrze zaprezentował się również Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który był siódmy, ze stratą 34 sekund do zwycięzcy.

Diaz, dziesiąty w jeździe na czas, wyprzedza po pięciu etapach dwóch Kolumbijczyków - o 1.09 min. Rodolfo Torresa (Team Colombia) oraz o 1.25 zwycięzcę ubiegłorocznego Giro d'Italia Nairo Quintanę (Movistar).

Najwyżej z Polaków, na 11. pozycji jest sklasyfikowany Niemiec - 4.39 straty. Mistrz świata Kwiatkowski, dla którego jest to pierwszy sprawdzian w sezonie, zajmuje 47. miejsce ze stratą 13.26 min.

W sobotę odbędzie się najtrudniejszy, królewski etap, z finiszem na Filo Sierras Comechingones na wysokości 2140 m n.p.m. Wyścig zakończy się w niedzielę.