Reklama

 • Thomas Morgenstern miał groźny upadek. Zobacz film!

  Piątek, 10 stycznia 2014 (13:55)
  Aktualizacja: Piątek, 10 stycznia 2014 (16:18)

  Thomas Morgenstern miał groźny upadek podczas drugiego treningu na mamucim obiekcie Kulm w austriackim Bad Mitterndorf przed kwalifikacjami do jutrzejszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Austriak poważnie się potłukł. Został przewieziony do szpitala. W pierwszym treningu oddał najdłuższy skok - 196,5 m.

  Zdjęcie

  Upadek Thomasa Morgensterna //EXPA/ ERICH AUER /PAP/EPA
  Upadek Thomasa Morgensterna
  //EXPA/ ERICH AUER /PAP/EPA

  Morgenstern runął na setny metr zeskoku i był w stanie samodzielnie się podnieść. Służby medyczne zwiozły go do namiotu sanitarnego, gdzie stwierdzono poważne potłuczenia. Był przytomny, ale zdecydowano się przewieźć go do szpitala.

  Można z nim normalnie porozmawiać, jest przytomny i odpowiada logicznie na pytania. Porusza zarówno rękoma, jak i nogami. To jest bardzo ważne - powiedział fizjoterapeuta austriackiej ekipy Herbert Leitner.

  Jak dochodzi do upadku na mamucim obiekcie, to już porządnie. Nie da się niczego kontrolować. Później strasznie boli, zwłaszcza jak straci się przytomność. Mam nadzieję, że Thomasowi nic poważnego się nie stało - skomentował trener Alexander Pointner.

  To już drugi groźny upadek tego zawodnika w tym sezonie. Pierwszy miał 15 grudnia 2013 roku w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. 27-letni Austriak tuż po lądowaniu na 141. metrze upadł i uderzył głową z zeskok. Zawodnik został zniesiony na noszach ze skoczni. Był przytomny. Uskarżał się jednak na silny ból barku i ręki.

  Zdjęcie

  Groźny upadek Thomasa Morgensterna na zdjęciach /EXPA/ ERICH AUER /PAP/EPA
  Groźny upadek Thomasa Morgensterna na zdjęciach
  /EXPA/ ERICH AUER /PAP/EPA

  Został śmigłowcem ratowniczym zabrany ze skoczni i przewieziony na szczegółowe badania do szpitala. Tomografia komputerowa wykluczyła uraz kręgosłupa i czaszki, wykazując stłuczenia i krwiaki na ciele oraz złamanie palca prawej ręki, który został zoperowany.

  Groźny upadek Morgensterna

  liczba zdjęć: 10

  Już po dwóch tygodniach rehabilitacji Morgenstern wystartował w zawodach. W 62. Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na drugiej pozycji, za swoim rodakiem Thomasem Diethartem.

  Zobacz groźny upadek Morgensterna w Titisee-Neustadt (YouTube)

  Zobacz groźny upadek Thomasa Morgensterna w Bad Mitterndorf (YouTube)

  (MRod)

  Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Tagi:skoki

Skomentuj artykuł: Thomas Morgenstern miał groźny upadek. Zobacz film!

Wasze komentarze (21)

Dodaj komentarz
Marcin Pytlak

~Marcin Pytlak -

Morgi jesteś twardy nie raz wychodziłeś z takich opresji wracaj do zdrowia pozdrawiam

karcia

~karcia -

Jesteś super dasz radę

PrawieMałysz

~PrawieMałysz -

Nie przepadam za nim ale w obu przypadkach miał niesamowitego pecha, szkoda chłopaka...

Olalalaalaa

~Olalalaalaa -

On to ma pecha...Kilka lat temu w Kussamo tak rąbnął o bulę że był w śpiącze... Teraz to wygląda podobnie. Facet z żelaza :D

AGNIESZKA

~AGNIESZKA -

Wierzę głęboko że chłopak wyjdzie z tego, okropnie to wyglądało, Morgi trzymaj się

krystiana65

~krystiana65 -

jestem w szoku po tym co zobaczyłam, nie mogę uwierzyć w to co się stało i to drugi raz. Wierzę, że będziesz walczył. Szybkiego powrotu do zdrowia :)

lady80

~lady80 -

Trzymaj się Morgi,szybkiego powrotu do zdrowia.

maria piechowska

~maria piechowska -

jesteś niepokonany,wierzę że wyjdziesz z tego,jesteś silny.Powrotu do zdrowia,i wracaj na skocznię. :)

Kolega Bogdana

~Kolega Bogdana -

A ci, co pisali ten news to z języka polskiego mieli chyba pały... Jak można pisać tak niegramatycznie i nie trzymać szyku zdania, to ja osobiście nie mam zielonego pojęcia!!! W głowie się nie mieści: "Został śmigłowcem ratowniczym zabrany ze skoczni i przewieziony na szczegółowe badania do szpitala." No ludzie kochani!!! A wcześniej napisali: "Morgenstern runął na setny metr zeskoku i był w stanie samodzielnie się podnieść." No to do licha był, czy nie? Skoro go znieśli wnioskuję jednak, że chłopak nie mógł się podnieść... Redaktorzyny pismaki za dychę. Swoją drogą - szkoda Morgiego!!!

Załączniki:
fankaA

~fankaA -

Trzymaj sie!MUSISZ BYĆ SILNY!!!!