Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozpoczęli występ w turnieju ATP Masters 1000 od zwycięstwa nad Hiszpanami. Polscy tenisiści są rozstawieni z numerem piątym. Na twardych kortach w Indian Wells Polacy wygrali z Feliciano Lopezem i Fernando Verdasco 6:7, 6:1, 10:2.

W pierwszym secie nie doszło do przełamań serwisów, choć Polacy mieli do dyspozycji dwa "break pointy", a ich rywale tylko jeden. Losy tej partii rozstrzygnął dopiero tie-break. Drugi set był popisem gry polskiego debla, który od stanu 1:1 zdobył pięć kolejnych gemów i doprowadził do super tie-breaka.

W decydującej rozgrywce Fyrstenberg i Matkowski od razu zróżnicowali wynik na 9:1. Nie wykorzystali pierwszego z ośmiu meczboli, ale zaraz po nim zakończyli spotkanie, które trwało godzinę i 19 minut.W drugiej rundzie polskich tenisistów czeka kolejna konfrontacja z hiszpańskim deblem, bowiem na ich drodze staną David Ferrer i Albert Montanes.

Tę samą fazę osiągnął w Indian Wells również Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, po wygranej 7:6, 6:0 z Francuzem Gaelem Monfilsem i Niemcem Mishą Zverevem.