Wisła Kraków wygrała z Koroną Kielce 3:0 w dzisiejszym meczu T-Mobile Ekstraklasy. Gole dla drużyny z Reymonta strzelili Michał Chrapek, który dwa razy pokonał bramkarza rywali i Patryk Małecki. Piłkarze gospodarzy choć zdobyli trzy punkty, po raz kolejny nie zachwycili swoją grą.

Krakowianie wciąż mają problem z wykorzystaniem przewagi. Kielczanie swoją waleczność pokazali dopiero w drugiej połowie. Nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. W końcówce postawili wszystko na jedną kartę i zostali za to skarceni stratą dwóch bramek.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Wisła miała zdecydowaną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Podobać mogły się jedynie strzały Radosława Sobolewskiego w 19. minucie oraz Emmanuela Sarkiego w 40.

Gol dla Wisły padł w 26. minucie. Po wrzutce w pole karne Sarkiego przed bramką Zbigniewa Małkowskiego powstało olbrzymie zamieszanie. W końcu piłkę kopnął do siatki Michał Chrapek.

Po przerwie gra się ożywiła. W 51. minucie Mateusz Stąporski przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Miśkiewiczem. Niemal natychmiast odpowiedziała Wisła - Radosław Sobolewski strzelił z dystansu bardzo ładnie, ale golkiper z Kielc zdołał odbić piłkę.

Kolejne bramki padły dopiero w końcówce spotkania. Na trzy minuty przed końcem Patryk Małecki wykończył kontrę Wisły. W 89. min idealnej okazji dla Korony nie wykorzystał Maciej Korzym, a minutę później kropkę nad "i" postawił Chrapek.

Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Chrapek (26), 2:0 Patryk Małecki (87), 3:0 Michał Chrapek (90-głową).

Żółte kartki: Paweł Zawistowski, Mateusz Stąporski (Korona Kielce).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Paweł Stolarski, Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga (68. Gordan Bunoza), Łukasz Burliga - Patryk Małecki, Radosław Sobolewski, Michał Chrapek, Rafał Boguski (84. Łukasz Garguła), Emmanuel Sarki - Daniel Sikorski (72. Kamil Kosowski).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Tadas Kijanskas, Piotr Malarczyk, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak - Maciej Korzym, Paweł Zawistowski (46. Kamil Kuzera), Artur Lenartowski (77. Tomasz Foszmańczyk), Vlastimir Jovanovic, Paweł Sobolewski - Łukasz Jamróz (46. Mateusz Stąporski).