Śląsk Wrocław pewnie pokonał Polonię Warszawa aż 4:0 w spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dzięki tej wygranej podopieczni Oresta Lenczyka są liderem tabeli.

Goście ze stolicy starali się przeciwstawić wrocławianom i w pierwszej połowie dwukrotnie trafiali nawet w słupek - po strzałach Łukasza Piątka i Edgara Caniego. Jednak to gospodarze wykazali się lepszą skutecznością i odnieśli efektowne zwycięstwo. Pierwszego gola w 24 minucie zdobył Piotr Celeban, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Sebastiana Mili. W 45 minucie to właśnie Mila podwyższył na 2:0, fantastycznie strzelając z rzutu wolnego.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. W 77 minucie pięknym rajdem popisał się Tadeusz Socha, który minął kilku rywali; piłka trafiła w końcu do Łukasza Gikiewicza i Śląsk prowadził już 3:0. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Dariusz Pietrasiak, który strzałem głową pokonał Sebastiana Przyrowskiego.