Jagiellonia Białystok pokonała 3:1 Zagłębie Lubin w spotkaniu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo podopiecznym Czesława Michniewicza zapewniły dwa trafienia niezawodnego Tomasza Frankowskiego oraz gol Ermina Seratlicia. Autorem jedynej bramki dla "Miedziowych" był Darvydas Sernas.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko i zaprezentowały kilka ciekawych akcji. Jagiellonia objęła prowadzenie w 27. minucie. Radał Grzyb przejął piłkę w okolicach środka boiska, podał prostopadle do Tomasza Frankowskiego, a ten w sytuacji sam na sam spokojnym strzałem po ziemi pokonał Isailovicia. Trzy minuty później kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Darvydas Sernas. Piłka po strzale Litwina wpadła w samo okienko bramki debiutującego w Ekstraklasie Tomasza Ptaka. Tuż przed przerwą Jagiellonia ponownie wyszła jednak na prowadzenie, a do bramki Borisa Isailovicia trafił wprowadzoni chwilę wcześniej Ermin Seratlić. Asystę przy trafieniu reprezentanta Czarnogóry zanotował Frankowski.

W drugiej połowie tempo spotkanie wyraźnie spadło, a kibice zgromadzeni na stadionie w Białymstoku na kolejną bramkę musieli czekać aż do 87. minuty, kiedy to Frankowski wykorzystał dogranie Cetkovicia i zdobył swoją 155 bramkę w Ekstraklasie.