Barcelona wciąż nie może być pewna mistrzostwa Hiszpanii. W rozegranym awansem meczu piłkarze Realu Madryt pokonali bowiem Malagę 6:2 (4:2). Katalończycy mogą jednak zapewnić sobie tytuł już w najbliższą niedzielę.

Gole dla gospodarzy zdobyli kolejno Raul Albiol, Cristiano Ronaldo, Mesut Oezil, Karim Benzema, Luka Modric i Angel Di Maria, a dla gości - Roque Santa Cruz i Vitorino Antunes. Zwycięstwo Realu mogło być jeszcze wyższe, ale w 22. minucie spotkania Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego.

"Królewscy" mieli ułatwione zadanie, bo Malaga kończyła mecz w dziewiątkę. W 21. minucie czerwoną kartkę zobaczył Sergio Sanchez, a w 73. jego los podzielił doświadczony Martin Demichelis.

W tabeli wicelider z Santiago Bernabeu traci obecnie do Barcelony osiem punktów, ale Katalończycy mogą zapewnić sobie mistrzostwo już w niedzielę - zagrają tego dnia na wyjeździe z Atletico Madryt.

W środę lokalny rywal Realu zmierzył się na wyjeździe z Celtą Vigo i dzięki zwycięstwu 3:1 zapewnił sobie co najmniej trzecie miejsce w lidze, oznaczające prawo bezpośredniej gry w Lidze Mistrzów.

Real i Atletico grały swoje środowe mecze awansem, ponieważ 17 maja zmierzą się w finale Pucharu Króla.