Szachtar Donieck wygrał z Dynamem Kijów 2:1 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu UEFA i awansował do finału rozgrywek. Przeciwnikiem Szachtara w finale będzie drużyna niemiecka - Hamburger SV lub Werder Brema.

Piłkarze Szachtara rozpoczynali mecz w lepszej sytuacji - w Kijowie zremisowali 1:1 i do awansu wystarczyłby im remis. W 17. minucie Brazylijczyk Jadson zdobył dla gospodarzy pierwszego gola. Tuż po przerwie stan rywalizacji wyrównał Ismael Bangoura. Tuż przed końcem spotkania Brazylijczyk Ilsinho strzelił zwycięskiego dla "Górników" gola. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Mariusz Lewandowski, który zastąpił bohatera meczu Ilsinho.

Szachtar Donieck: Andrij Piatow - Darijo Srna, Mykoła Isczenko, Dmytro Czygrynski, Razvan Rat - Tomas Huebschman, Ołeksi Gaj (70-Willian) - Ilsinho (90+2-Mariusz Lewandowski), Jadson, Fernandinho - Luiz Adriano (70-Ołeksandr Gładkij)

Dynamo Kijów: Stanisław Bogusz - Betao, Goran Sabljic, Ayila Yussuf, Badr El Kaddouri; Roman Jeremenko (76-Carlos Correa), Ognjen Vukojevic, Ołeksandr Alijew, Milos Ninkovic; Ismael Bangoura, Artiom Milewski.

Szachtar to pierwszy w historii ukraiński zespół, który awansował do finału rozgrywek o Puchar UEFA.