Finałowa rozgrywka Skandia Maraton MTB 2011 już za nami. Ostatnią, siódmą edycję cyklu, rozegrano dziś w Kwidzyniu. Zawodnicy RMF Adrenaline Mountain Dew spisali się w Kwidzynie na medal. Cała trójka w składzie: Justyna Kowalczyk, Mariusz Kozak oraz Krzysztof Podolski stanęła na podium dystansu Medio. Dzięki równej jeździe przez cały sezon, Justynie Kowalczyk udało się utrzymać drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa zawodów, zorganizowanych w stolicy Dolnego Powiśla, mieście o ponad 770-letniej historii, nie należała do trudnych. Wiodła głównie leśnymi drogami, ale także odcinkami asfaltu, szutrami i polnymi drogami. Niedługie podjazdy i zjazdy były miejscami trudne technicznie.

MTB TEAM

Ogromne zainteresowanie finałową edycją zawodów

Niespełna tysiąc miłośników jazdy na rowerze - zarówno amatorów i profesjonalistów - ścigało się w finałowej edycji Skandia LangTeam Maratonu, która odbyła się w Kwidzynie. Uczestnicy startowali na czterech różnych dystansach. Najprostsza i najkrótsza trasa rodzinna liczyła niespełna osiem kilometrów. Dystans Grand Fondo to już 96 km jazdy po asfalcie, piasku, szutrze i bruku. Meta zlokalizowana była w centrum miasta, tuż obok kwidzyńskiej katedry. Najwięcej zawodników i zawodniczek stanęło do rywalizacji na trasie ponad 50-kilometrowego dystansu Medio. Tę rywalizację - w prestiżowej kategorii M-4 - wygrał Krzysztof Podolski z teamu RMF Adrenaline Mountain Dew, który wrócił do ścigania po złamaniu żebra.