Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu z FC Koln, a jego Borussia Dortmund wygrała aż 5:0. Od początku spotkania na boisku było czterech Polaków - Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek w Borussi oraz Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko w FC Koln.

Wynik meczu już w 7. minucie otworzył Shinji Kagawa, który wykorzystał podanie Kevina Grosskreutza. W 25. minucie było 2:0. Tym razem podanie Svena Bendera na bramkę zamienił Marcel Schmelzer. Tuż przed przerwą ponownie błysnął Bender. Tym razem jego podanie wykorzystał Lewandowski.

Osiem minut po wznowieniu gry napastnik reprezentacji Polski zdobył drugiego gola - tym razem asystował Grosskreutz. Ostatnią bramkę zdobył doświadczony Sebastian Kehl, który wykorzystał bardzo ładnie podanie Kuby Błaszczykowskiego. Warto dodać, że zarówno wspomniany Błaszczykowski, jak i Piszczek, mieli swój udział także przy wcześniejszych bramkach dla zespołu z Dortmundu. Adam Matuszczyk zapisał się w protokole żółtą kartką. Z kolei Peszko zagrał tylko 45 minut.