Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął drugie miejsce na czwartym, królewskim etapie wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, z metą na przełęczy Sassotetto. Na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej awansował Michał Kwiatkowski (Sky).

Rafał Majka, który w piątek zaliczył upadek, zaatakował na końcowym podjeździe wyścigu Tirreno-Adriatico. Samotnie prowadził jeszcze dwa i pół kilometra przed metą, ale ostatecznie dołączyło do niego kilku rywali.

Na finiszu najwięcej sił zachował Hiszpan Mikel Landa (Movistar).

Michał Kwiatkowski ukończył etap w pierwszej grupie, ze stratą sześciu sekund do Landy. Po czterech etapach plasuje się na drugim miejscu, tracąc tylko sekundę do Włocha Damiano Caruso (BMC).

Dotychczasowy lider Brytyjczyk Geraint Thomas, kolega klubowy Michała Kwiatkowskiego, poniósł spore straty. Nie wytrzymał tempa w końcówce etapu również inny zawodnik grupy Sky, czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome.

PŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska piąta na inaugurację cyklu

Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które w sobotę przeprowadzono w Stellenbosch w RPA. Zwyciężyła Dunka Annika Langvad.

Langvad, mistrzyni świata z 2016 roku, wyprzedziła o 13 sekund Francuzkę Pauline Ferrand-Prevot oraz 34 Holenderkę Anne Tauber. Włoszczowska finiszowała ze stratą 1.16, minimalnie wyprzedzając swoją koleżankę z ekipy Kross Szwajcarkę Jolandę Neff.

Tuż przed Polką linię mety na czwartej pozycji minęła Niemka Helen Grobert.

Wyścig mężczyzn wygrał Nowozelandczyk Samuel Gaze, który wyprzedził Szwajcara Nino Schurtera i Francuza Maxime'a Marotte'a. Bartłomiej Wawak zajął 74. miejsce.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 18-20 maja w niemieckim Albstadt.