Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec) zajęła pierwsze miejsce w biegu na 15 km podczas mistrzostw Niemiec w biathlonie na nartorolkach w Oberhofie. Polka o prawie dwie minuty wyprzedziła Nadine Horchler, a trzecia była utytułowana Andrea Henkel.

Zarówno Gwizdoń, jak i Horchler pomyliły się po jednym razie na strzelnicy, ale reprezentantka Polski znacznie szybciej pobiegła.

Trzecie miejsce i srebrny medal mistrzostw Niemiec wywalczyła 34-letnia Henkel, triumfatorka biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2006/2007 (w poprzednim była ósma), zdobywczyni czterech medali olimpijskich, w tym dwóch złotych w Salt Lake City w 2002 roku oraz 15 w mistrzostwach świata (siedem złotych).

Kolejne miejsca zajęły Niemka Franziska Hildebrand, Słowaczka Jana Gerekova oraz kolejna reprezentantka Polski Paulina Bobak (AZS AWF Katowice), która zaliczyła trzy karne minuty.

Słabe miejsca pozostałych Polek

Pozostałe biało-czerwone strzelały dużo słabiej i zajmowały dalsze lokaty. Agnieszka Cyl spudłowała sześć razy i została sklasyfikowana na 19. miejscu, Monika Hojnisz z siedmioma błędami zajęła 22. pozycję, a Krystyna Pałka z aż dziewięcioma niecelnymi strzałami była 26.

W zawodach oprócz Niemek i Polek udział wzięły Słowaczki, Kanadyjki i Szwajcarki. Wszystkie te reprezentacje przebywają na przedsezonowych zgrupowaniach w Oberhofie.