Piłkarze HJK Helsinki ustanowili nowy strzelecki rekord Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej pokonali walijski Bangor City 10:0. To najwyższy wynik w niemal 20-letniej historii rozgrywek.

Po wyjazdowym zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 3:0, przed własną publicznością zespół z Helsinek do przerwy wygrywał 2:0, a w drugiej połowie zdobył jeszcze osiem goli. W rozgrywkach Champions League, których początek datuje się na 1992 rok, nigdy żadna drużyna nie zanotowała tylu trafień.

W innych rozgrywkach takie wyniki się zdarzały. W 2000 roku w kwalifikacjach Pucharu UEFA (obecna Liga Europejska) hiszpański Ray Vallecano pokonał w Andorze Constelacio Esportiva 10:0. Natomiast w sezonie 1973/74 w nieistniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów zawodnicy Dinama Bukareszt wygrali z północnoirlandzkim Crusaders Belfast 11:0.