Anders Bardal wygrał drugi konkurs lotów narciarskich w Bad Mitterndorf. Na podium znaleźli się także Japończyk Daiki Ito i Kamil Stoch. Najwięcej punktów zebrał Gregor Schlierenzauer, ale decyzją sędziów został zdyskwalifikowany.

W pierwszej serii nie brakowało długich, ponad 200-metrowych skoków. Pierwsze miejsce na półmetku rywalizacji zajmował Daiki Ito. Japończyk skoczył najdalej - 209 metrów. Drugie miejsce zajmował Austriak Gregor Schlierenzauer (203,5 metra), a trzecie Norweg Anders Bardal (197,5 metra). Bardzo blisko czołówki byli także Norweg Johan Remen Evensen (208,5 metra), zwycięzca przedpołudniowego konkursu Słoweniec Robert Kranjec (194 metry) i Martin Koch z Austrii (205,5 metra). Za nimi na siódmym miejscu znajdował się Kamil Stoch z rezultatem 191,5 metra. Do finałowej serii awansowali także Piotr Żyła i Maciej Kot. Żyła skoczył 182 metry - to dało mu 26. Miejsce, a Maciej Kot wylądował na 176 metrze. Polak ustanowił tym samym swój nowy rekord życiowy i zamykał finałową "30". Do finału nie awansował ponownie Tomasz Byrt, który osiągnął 149 metrów i zajął doległe miejsce.

Finałową serię rozpoczął Kot. Skoczył niestety zdecydowanie słabiej niż podczas pierwszej próby. 138 metrów pozwoliło mu jednak poprawić się o trzy pozycje, bo jeszcze słabiej skakali Janne Happonen i Dimitri Wassiljew. W trudnych warunkach, przy tylnym wietrze odległości nie poprawił także Piotr Żyła - 52 metry dały mu awans z 26. na 22. lokatę.

Kiedy na górze skoczni zostali już tylko najlepsi, warunki były bardzo trudne. Słabo skakali Simon Ammann, Vegard Hauke Sklett czy David Zauner. Problemów nie miał jednak Kamil Stoch - skoczył 181,5 metra i wyprzedził Morgrensterna i Kranjca.

Schlierenzauer zdyskwalifikowany

Na skok przedostatniego Schlierenzauera trzeba było czekać kilka minut, bo Austriak miał kłopoty z kombinezonem. Zepsuł się w nim zamek błyskawiczny, który zastąpiono taśmą izolacyjną. Ta odkleiła się w trakcie skoku na odległość 186 metrów, a "Schlieri" został zdyskwalifikowany i decyzją sędziów stracił pierwsze miejsce. Wygrał Bardal, za nim uplasowali się Ito i Stoch.