Kamil Stoch będzie dziś powalczy o piąte w tym sezonie, a dwunaste w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Początek konkursu w szwedzkim Falun o godz. 16.30.

Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski, utrzymuje wspaniałą formę z igrzysk w Soczi. Wczoraj uzyskał najlepszą odległość - 129,5 m, dalej o 5,5 metra od kolejnych zawodników, Austriaków Thomasa Dietharta i Gregora Schlierenzauera. Norweg Andreas Bardal skoczył 130 m. Przed igrzyskami Stoch wygrał dwa konkursy w niemieckim Willingen.

Kwalifikacje w Falun, gdzie za rok odbędą się mistrzostwa świata, wygrał Słoweniec Jernej Damjan - 122 m. Pozostali reprezentanci Polski nie mieli kłopotów z awansem do konkursu. Maciej Kot zajął trzecie miejsce (120,5 m), Dawid Kubacki - szóste (119,5), Jan Ziobro - dziesiąte (116,5), Piotr Żyła - 22. (113,5), a Klemens Murańka - 30. (111 m).

W klasyfikacji generalnej PŚ Stoch ma 13 punktów przewagi nad Słoweńcem Peterem Prevcem. Do końca cyklu pozostało osiem konkursów.