Kadra Adama Nawałki rozpocznie dziś w Grodzisku Wielkopolskim swoje pierwsze zgrupowanie. Zawodnicy będą przygotowywać się do towarzyskich meczów ze Słowacją i Irlandią. Na RMF 24 sprawdzamy, jak kadrowicze spisywali się w miniony weekend w swoich klubach.

Bramkarze:

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w przegranym 0:1 spotkaniu z Manchesterem United.

Artur Boruc (Southampton) - Rozegrał pełny mecz. Southampton wygrało 4:1 z Hull City.

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu z NAC Breda.

Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki) - wyrzucony z boiska za faul w 49. minucie. Dolcan Ząbki przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:2.

Obrońcy:

Piotr Celeban (FC Vaslui) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Petrolulem Ploiesti.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Rubinem Kazań.

Marcin Kowalczyk (Wołga Niżni Nowogród) - rozegrał cały mecz w przegranym 0:4 meczu z Kubaniem Krasnodar. Został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) - Steaua Bukareszt w ten weekend nie grała.

Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - 90 minut i gol w wygranym 1:0 meczu z Widzewem Łódź.

Tomasz Brzyski (Legia Warszawa) - 90 minut i asysta w wygranym 1:0 meczu z Widzewem Łódź.

Rafał Kosznik (Górnik Zabrze) - 90 minut w wygranym 3:2 meczu z Wisłą Kraków.

Marcin Kamiński (Lech Poznań) - 90 minut w wygranym 4:2 spotkaniu z Ruchem Chorzów.

Adam Marciniak (Cracovia) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Piastem Gliwice.

Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Strzelił nawet bramkę, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu grypy żołądkowej nie zagrał w przegranym 1:2 spotkaniu z VfL Wolfsburg.

Piotr Ćwielong (VfL Bochum) - zmieniony w 62. minucie wygranego 1:0 meczu z FC Koeln.

Mateusz Klich (PEC Zwolle) - rozegrał 77 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Twente Enschede. Z boiska zszedł z kontuzją i nie przyjedzie na zgrupowanie.

Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims) - rozegrał cały mecz. Jego klub zremisował bezbramkowo z FC Lorient.

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) - 90 minut w przegranym 2:3 meczu z Genclerbirligi Ankara.

Waldemar Sobota (Brugge) - zagrał 66 minut w zremisowanym 0:0 spotkaniu ze Standardem Liege.

Paweł Olkowski (Górnik Zabrze) - 90 minut w wygranym 3:2 meczu z Wisłą Kraków.

Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław) - 90 minut w zremisowanym 1:1 pojedynku z Koroną Kielce.

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w przegranym 1:2 pojedynku z VfL Wolfsburg. Polak pod koniec spotkania obejrzał żółtą kartkę.

Artur Sobiech (Hannover 96) - wszedł na boisko w 86. minucie zremisowanego 0:0 spotkania z Eintrachtem Braunschweig i nie miał żadnej okazji do zdobycia bramki.

Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań) - zmieniony w 82. minucie wygranego 4:2 pojedynku z Ruchem Chorzów. W 9. minucie otworzył wynik spotkania po strzale głową.

Dawid Nowak (Cracovia) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Piastem Gliwice.