Dwukrotny złoty medalista Igrzysk XXVII Olimpiady w Sydney w chodzie sportowym na 20 i 50 km Robert Korzeniowski został zwycięzcą 66. plebiscytu na dziesięciu najlepszych sportowców Polski w 2000 roku.

Drugie miejsce w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję "Przeglądu Sportowego", "Sportu" i "Tempa" zajęła Renata Mauer-Różańska, zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego w strzelectwie. Na trzeciej pozycji uplasował się mistrz z Sydney w rzucie młotem Szymon Ziółkowski. W 66. edycji plebiscytu, którego wyniki ogłoszono podczas balu w stołecznym hotelu "Victoria", Korzeniowski, zgromadził 955 958 punktów.

Czołowa dziesiątka 66. plebiscytu na 10 najlepszych sportowców Polski w 2000 roku:

10. Krzysztof Kołomański, Michał Staniszewski (kajakarstwo górskie) 155 223

Na jedenastej pozycji uplasował się brązowy medalista olimpijski w gimnastyce sportowej w konkurencji skoku Leszek Blanik - 50 585, a na dwunastej kajakarze Paweł Baraszkiewiczi Daniel Jędraszka, wicemistrzowie igrzysk w kajakarstwie -