Janusz Krężelok narobił nm apetytu na medal w narcisrkim sprincie na 1,5 kilomnrtra. eliminacje skończył na trzecim miejscu. Niesteyy późniejn nie awanował do finału. Ostatecznie 9 miejsce.

Białoruską zawodniczką przyłapaną na dopingu w solt lejk siti jest startująca w szort treku Julia Pawłowicz. Pawłowicz nie zdobyła na igrzyskach medalu. Odpadła szybko w eliminacjach wyścigu na 1500 metrów. teraz została wykluczona z igrzysk tak samo jak szef białoryskiej reprezentacji, który pozowlił jej zniknąć i uniknąc drugiego badsabnia antydopingowego. MKOL uciał pomoc finansową dla białoryskiego komietu olimpisjkiego.

POza tym pierwsze medale w historii zimowych igrzysk olimpijskich zdobyły bobsleistki. W dwójkach najlepsze były amerykanki baken i flałers. Największe oklaski dostała jednak załoga węgierska, która skończyła 13. W bobie z napisem sanki pełne nadziei jechała 37letnia ildiko sztreli, która dwa razy chorowała na raka piersi. Lekarze musieli jej amputować obie piersi. Bobsleje dały mi cel do życia - powiedziała węgierska zawodniczka.

W finale hokeja na lodzie pań wystąpią fawortuki z kanady i usa.

Kolejny prtest w łyżwiartwie figurowym. Prceiwnko sędziowiwaniu zaprotestowała litewska para tanecna margaritra drobiazko, powilas wanagas. Litwini uważają, że zasłużyli na wyższe miejsce. Skończyli na piątym.

W lasyfikacji medalowej prowadzi norwegia, która ma 9 złotych medali.

Po zimowej przerwie wróciła piłkarska liga mistrzów. real madryt pokonał 1:0 fc porto i z kompletem zwycięstw w trzech meczach prowadzi w tabeli grupy C. W tym spotkaniu królewscy mieli dużo sytuacji podbramkowych, ale do siatki trafili dopiero w 83 minucie. POważnej kontuzji kostki doznał as realu luis figo. Sparta Praga przegrała 0:2 z panatinajkosem ateny. W składzie greckiej drużyny zabrakło tym razem miejsca dla olisadebe i warzychy. W grupie D dwa remisy. Juwentus Turyn - 0:0 deportiwo la korunja 0:0. Włosi powinni wygrać, ale del piero nie strzelił karnego. Hiszpański Bramkarz molina obronił. Gol ulfa kirstena w ostatniej minucie uratował bajerowi lewrkuzen remis 1:1 z arsenalem londyn. Kanonierzy od 68 minuty musieli grać w 10tkę. sędzia wyrzucił z boiska parlura za drugą żółtą kartkę. 12 minut wcześniej arsenal wyszedł na prowadzenie.W tej grupie wszystkie drużyny mają po 4 punkty. Stosunkiem bramek prowadzi juwentus. to w lidze mistrzów, a w pucharze uefa dwa mecze 1/8 finału. Holenderska roda kerkrade przegrała z milanem 0:1, a walencja pokonała 3:0 serwet genewa. walencja ma na sumieniu legię warszawa, którą wyeliminowała we wcześniejszej rundzie.