Zaczynamy od siatkówki. W lidze mistrzów mosostal azoty kędzierzyn koźle pokonał w wiedniu austriaków z hotwolejs 3:2. Mistrzowie polski musieli się mocno namęczyć ale wygrali w pięciu setach i zostali samodzielnymi liderami grupy, bo lewski sofia pokonał niespodziwanie olimipiakos piresu.

Żadnej niespodzianki nie było w meczu ligi mistrzyń. Nafta Gaz piła została rozbita 3:0 przez słynną urałoczkę. Rosjanki to absoltutna ekstralasa światowa wygrały zasłużenie i szybko. W żadnym secie nie oddały polkom więcej niż 16 punktów.

Nareszcie. PO dwóch porażkach koszutarki wisły kraków odniosły w pucharze ronketti pierwsze zwycięstwo. Wygrały z TTT Ryga 53 do 47. Masa prostych błedów - tak wyglądało to spotkanie. A dzisiaj ciąg dalszy pucharowych emocji pod tablicami. W eurolidze pań gdyński lotos zmierzy się z olimpik walensjens. To będzie pojedynek dwóch najlpeszcyh środkowych na starym kontynencie. Z jednj strony małgorzta dydek - zdrugiej strony izabel fijalkowski, francuzka z polskimi korzeniami.

Jak to możliwe? Do tej pory kibice realu madryt nie moga uwierzyć w porażke swoich piłkarzy w pucharze huiszpanii. Lider hiszpańskiej ekstraklasy przegrał 0:1 z przedostatnią drużyną drugiej ligi gimannastkiem taragonja i doadł z rogrywek. Królewskich pogrążył samobójzym strzałem obrońca karanka w 82 minccie.

Naszym hokeistom grozi spadek z pierewszyj dywziji mistrzostw świata dwudziestolatków. Biało-czerwoni skończyli rozgrywki grupowe na ostatnim miejscu po porażkach z niemcami i ukrainą oraz remisie z włochami. Nasi mogą świętować utrzymanie już jutro jeśli pokonają kazachstan. Jeśli przegrają CZEka ich mnóstwo nerów i mecz o wszystko.

To wszystko na razie. Następne fakty sportowe o 15.30.