Siatkarze Galaxii AZS bans Częstochowy znowu góra w rozgrywkach europejskich. Tym razem o sile czestochowskiego zespołu i to na jego własnym parkiecie przekonał się holnderski Piet Zoomers Appledoorm. Obie drużyny starły się w 2 meczu Top teams Cup. Gospodarze wprawdzie wygrali 3:0 jednak w każdym secie wylewali z siebie siódme poty a holnedrzy stawiali twarde warunki. To oni zaczęli punktować na początku i częstochowianie musieli naprawdę się natrudzić by wyrównać i wygrac pierwszego seta. Później było już co raz lepiej i Piet Zoomers wraca do Aperdroom na tarczy.

Kiedy jedni walczą w pucharach inni się do nich dopiero szykują. Mowa tu o koszykarzach Idei Śląska Wrocław. Mistrzowie Polski rozpoczną jutro zmagania w drugiej rundzie Euroligi. Pierwszą zakończyli na przedostatnim miejscu wygrywająć łacznie 2 mecze. Niestety aż w 5-ciu lepszymi okazali się rywale. Wrocławianie zmierzą się na włąsnym parkiecie z francuskim Charleroi, które już raz pokonali.

Zbiegamy z parkietu i zajrzyjmy na chwilę do świata sportów motorowych. Wszelkie wątpliwości dotycząće przyszłych startów brytyjskiego kierowcy rajdowego Richarda Burnsa zostały wydaje się rozwiane. Aktualny Mistrz Świata rozstał się z Subaru i gdzie go drogi poniosły? Jak donosi gazeta The Guardian Burns zasiadzie za kierownicą Peugeota. Pierwszy Mistrz naszego globu z Angli podpisał umowę z tym zespołem zanim zdobył tytuł. Tymczasem w kontrakcie z Subaru stoi punkt który zobowiązuje brytyjczyka do pozostania w tej druzynie jeżeli zdobedzie tytuł Mistrzostwki. A on zdobył. I co? Ano Subaru przedtawiło ponoć Mistrzowi 3 propozycje, Albo będzie dalej jeździł w ich barwach, albo wogóle na rok zniknie z dróg albo zapłąci prawie 7 mln funtów za prawo odejścia. Co wybrał Burns. Sprawa wydaje się już przesądzona.