To się nazywa niespodzianka. Polscy skoczkowie po raz pierwszy na podium drużynowego konkursu Pucharu Świata. I pomyśleć, że do Japończyków i drugiego miejsca zabrakło ledwie 3 punktów. Po sześciu konkursach sezonu w klasyfikacji Pucharu Narodów, głównie dzięki Adamowi małyszowi biało-czerowni są na piątym miejscu, punkt za Japonioą. Prowadzą zdecydowanie Finowie przed Niemcami.

Gol Brazylijczyka Ronaldo pomógł Interowi pokonać Brescię 3:1 i obronić pierwsze miejsce w tabeli ligi włoskiej. Znakomity napastnik, który stracił 2 lata kariery na leczenie kontuzjowanego kolana, czekał na te pierwszą bramkę od 21 listopada 99 roku. Strzelił z rogu pola karnego prawą nogą po podaniu Vieriego. Była 18 minuta meczu. Publiczność zgotowała Brazylijczykowi owację na stojąco.

Puchar Polski siatkarek trafił do kolekcji mistrzyń kraju z Nafty Gaz Piła. Po dwóch wygranych setach finałowego pojedynku w Gdańsku wydawało się, że pilanki błyskawicznie rozprawią się z rywalkami z BKSu Stali Bielsko-Biała. Dziewczyny z Bielska wzięły się jednak w garść i wyrównały na 2:2. Decydująca partia była już popisem Nafy, która wygrała 15 do 5. I jeszcze jedno doniesienie spod siatki. Siatkarki Skry Warszawy z kompletem zwycięstw wygrały w Szwecji turniej eliminacyjny Pucharu Konfederacji i awansowały do fazy ćwierćfinałowej.

Australijczyk Lleyton Hewitt, pierwsza rakieta zakończonego niedawno sezonu ogłosił, że jego nowym trenerem będzie Jason Stoltenberg. Stoltenberg to były zawodnik, półfinalista Wimbledonu, reprezentany Australii w Pucharze davisa. Panowie rozpoczną ws0półpracę na początku stycznia. Przed ostatnie 2 lata lejton

szlifował formę pod czujnym okiem Darena Cahila.