​Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) pchnął kulę na odległość 19,96 i zajął szóste miejsce w pierwszym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w Dausze. Minimum PZLA na mistrzostwa świata w rzucie dyskiem wypełniła za to Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) - 62,78.

Glanc, czwarta zawodniczka mistrzostw świata z Daegu, zaprezentowała się bardzo dobrze. Miała aż trzy rzuty powyżej 62 metrów i sklasyfikowana została na czwartej pozycji. Wygrała mistrzyni olimpijska z Londynu Chorwatka Sandra Perković - 68,23.

W konkursie dyskobolek rywalizowała również Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice). Brązowa medalistka mistrzostw Europy z Barcelony (2010) zajęła ósmą lokatę z wynikiem 58,92.

Bardzo słabo sezon rozpoczął Majewski. Dwukrotny mistrz olimpijski po operacji łokcia bardzo późno wszedł w okres przygotowawczy i ostrzegał, że na początku może być z jego formą różnie. Tak mało jednak już dawno nie pchnął. Podopieczny Henryka Olszewskiego miał tylko jedną próbę spaloną, pozostałe bardzo równe - między 19,78 a 19,96.

Taki wynik dał mu szóste miejsce. Rewelacyjnie pchnął za to halowy mistrz świata ze Stambułu (2012) Amerykanin Ryan Whiting - 22,28. Sporą niespodziankę sprawił Argentyńczyk German Lujan Lauro - 21,26. Trzeci był Amerykanin Reese Hoffa - 21,01.

Niezbyt udanie wystąpiła w Dausze również Teresa Dobija (AZS Łódź). Skoczyła w dal 6,27 i została sklasyfikowana na 11. miejscu. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska i świata Brittney Reese - 7,25.