„Złotka” o krok bliżej do olimpijskiej kwalifikacji. Na turnieju w Japonii polskie siatkarki pokonały reprezentantki Dominikany 3:1 (23:25, 25:19, 25:17, 25:23). Wcześniej „biało-czerwone” rozgromiły Kazachstan 3:0 i przegrały z gospodyniami turnieju – Japonkami 1:3.

Pierwszy set rozpoczął się nienajlepiej dla polskich zawodniczek. Dominikanki udowodniły bowiem, że są bardzo ambitne i nie będą łatwym przeciwnikiem. Z minuty na minutę rywalki zwiększały przewagę. Przy stanie 12:8 trener polskiej reprezentacji poprosił o czas. „Złotka” wróciły na parkiet zmotywowane. Pozwoliło im to na zmniejszenie strat do jednego punktu. W dalszej części tej partii meczu Dominikanki utrzymywały dwupunktową przewagę. „Biało-czerwone” przegrały pierwszego seta do 23.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany. Jednak na pierwszą przerwę techniczną Polki schodziły przegrywając 7:8. W kolejnych minutach było znacznie lepiej. Na drugą przerwę techniczną podopieczne Marco Bonitty schodziły z trzema punktami przewagi nad rywalkami (16:13). Koniec seta to wirtuozowski popis Polek. „Złotka” wygrały tę partię 25:19.

Trzeci set udowodnił, że to Polki są w lepszej dyspozycji. Partia rozpoczęła się od prowadzenia „Złotek” 3:1. Z każdą chwilą „biało-czerwone” powiększały swoją przewagę. W końcówce tej odsłony Dominikanki popełniały coraz więcej błędów. Efekt mógł być tylko jeden. Nasze siatkarki rozbiły rywalki do 17.

Czwarty set rozpoczął się od mocnego uderzenia Dominikanek. Do drugiej przerwy technicznej Dominikanki utrzymywały dwupunktową przewagę (16:14). „Złotka” zdołały jednak zmotywować się do walki i od stanu 16:16 wyszły na prowadzenie. W nerwowej końcówce spotkania Polkom udało się pokonać rywalki do 23. Mecz obserwował Kuba Wasiak z redakcji Faktów sportowych RMF FM. Posłuchaj:

Polska:

Milena Sadurek, Anna Podolec, Małgorzata Glinka, Anna Barańska, Maria Liktoras, Agnieszka Bednarek, Mariola Zenik (libero).

Dominikana:

Karla Echeniqe, Annerys Vargas, Bethania de la Cruz, Sidarka Nunez, Cindy Rondon, Carmen Caso, Brenda Castillo (libero).

W kolejnych odsłonach japońskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich Polski zmierza się z reprezentantkami Korei Południowej, Tajlandii i Serbii.