Polska wygrała z Hiszpanią 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) w meczu grupy B mistrzostw Europy siatkarek, które odbywają się w Belgii i Luksemburgu. Dla broniących tytułu „Złotek” był to pierwszy występ na tym turnieju.

Polskie siatkarki rozpoczęły spotkanie z Hiszpanią od mocnego uderzenia. Prowadziły na początku seta aż 4:0. Kilkupunktową przewagę straciły po drugiej przerwie technicznej, gdy przeciwniczki doprowadziły do stanu 19:19. Podopieczne Marco Bonitty uspokoiły jednak grę i zakończyły partię dwoma efektownymi blokami.

Drugi set był bardzo wyrównany. Jednak dobra gra w bloku i kilka skutecznych kontrataków pozwoliły polskim siatkarkom na uzyskanie bezpiecznego prowadzenia (18:13). Hiszpanki atakowały, ale ostatecznie tę partię „Złotka” zakończyły wygraną do 22.

Początek trzeciego seta to zacięta walka o punkty. Od stanu 5:5 nasze zawodniczki ostro zaatakowały. Po pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Później jednak podopieczne Marco Bonitty straciły swoją skuteczność, co wykorzystały Hiszpanki i wyszły na prowadzenie 12:10. Polki odzyskały jednak wiarę w zwycięstwo i skutecznie broniły się przed atakami Hiszpanek. Ostatecznie wygrały tą partię do 20. i cały mecz 3:0.

Polska: Skowrońska, Dziękiewicz, Rosner, Liktoras, Świeniewicz, Sadurek oraz Zenik (libero) oraz Podolec, Glinka.