Marcin Gortat zdobył 19 punktów przy stuprocentowej skuteczności, ale jego zespół Phoenix Suns przegrał w Oakland z Golden State Warriors 92:107 w kolejnym meczu przedsezonowym ligi NBA. Polak był we wtorek najlepszym strzelcem "Słońc". W ciągu 26 minut oddał osiem rzutów z gry i trzy wolne. Wszystkie okazały się celne. Znakomity bilans uzupełnia dziesięć zbiórek.

W ekipie gospodarzy, którzy tylko w pierwszej kwarcie mieli kłopoty z zatrzymaniem Gortata (zdobył w tym czasie 12 punktów), najwięcej punktów - po 16 uzyskali David Lee oraz debiutant w NBA Harrison Barnes.

Była to trzecia porażka w szóstym meczu kontrolnym drużyny polskiego koszykarza. Ostatni test ekipę Suns czeka przed własną publicznością w najbliższy piątek z Denver Nuggets.

Sezon rusza lada chwila - kibice usłyszą pierwszy gwizdek 30 października. Według ankiety przeprowadzonej przez władze ligi, największe szanse na mistrzostwo ma ekipa Miami Heat - w głosowaniu wzięli udział menedżerowie klubów NBA.