Robert Lewandowski zdobył swoją setną bramkę dla Borussii Dortmund, licząc wszystkie rozgrywki, w wygranym 2:0 (2:0) meczu z VfL Wolfsburg w półfinale piłkarskiego Pucharu Niemiec. W finale Borussia zagra z Bayernem Monachium lub z FC Kaiserslautern.

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 43. minucie. Ciesząc się z niej ściągnął koszulkę, pod którą miał drugą z cyfrą "100". W 85. minucie opuścił boisko, zmieniony przez Gabończyka Pierre'a Emericka Aubameyanga. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił w 13. minucie Ormianin Henrich Mchitarjan.

Cały mecz w drużynie z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek.

Lewandowski, który występował w Borussii od sezonu 2010/11, powoli żegna się z tym klubem. Po letniej przerwie będzie grać w Bayernie Monachium.

Drugi półfinał zostanie rozegrany w środę w Monachium. Mecz finałowy odbędzie się 17 maja w Berlinie.