Galatasaray Stambuł sprawiło sensację, wygrywając z Juventusem Turyn 1:0 w meczu grupy B Ligi Mistrzów. Dzięki temu turecki zespół awansował do 1/8 finału, a "Stara Dama" odpadła z rozgrywek. Spotkanie zostało przerwane we wczorajszy wieczór z powodu obfitych opadów śniegu, a następnie odwołane. Dokończono je dopiero dzisiaj.

Gra została wznowiona od 32. minuty, ale pogoda wcale nie była lepsza. Zawodnicy walczyli w śniegu i deszczu. Boisko było w fatalnym stanie. Piłkarze mieli problemy z utrzymaniem równowagi na grząskiej nawierzchni, sporo było niedokładności.

Jedyny gol padł w 85. minucie po strzale Wesleya Sneijdera. Chwilę później holenderski pomocnik utonął w objęciach kolegów w jednej z zasp śniegu, które otaczały plac gry.

Wynik spotkania w Stambule oznacza, że drużyna Galatasaray awansowała z drugiego miejsca do 1/8 finału rozgrywek. Pierwsze miejsce w grupie B zajął Real Madryt. Z Champions League żegnają się Juventus i FC Kopenhaga. "Stara Dama" wystąpi wiosną w Lidze Europejskiej.