Słynny brazylijski piłkarz Ronaldo wrócił do gry po ponad rocznej przerwie, która była spowodowana kontuzją kolana. Zawodnik Corinthians Sao Paulo wystąpił w drugiej połowie meczu z Itumbiarą. Drużyna Ronaldo wygrała spotkanie 2:0. Tuż po jego zakończeniu gwiazdor został uderzony mikrofonem i doznał urazu prawego oka.

Ronaldo niezbyt miło będzie pamiętał spotkanie, i to nie z powodu swojej formy, ale zdarzenia po ostatnim gwizdku. Eskortowany z boiska Ronaldo został uderzony mikrofonem, gdy grupa dziennikarzy próbowała z nim rozmawiać. Zawodnik doznał urazu prawego oka. Po wyjściu z szatni nie odpowiedział na żadne pytanie przedstawicieli mediów.

Z powodu kontuzji kolana były reprezentant Brazylii nie grał od 13 miesięcy. W spotkaniu z Itumbiarą pojawił się na murawie w 67. minucie. Założył koszulkę ze swoim ulubionym numerem dziewiątym. Kibice zgotowali mu niesamowitą wrzawę nie tylko przy wejściu na boisko, ale także przy każdym kontakcie z piłką.

Ronaldo zagrał po raz pierwszy w klubie z ojczyzny od 1994 roku, gdy bronił barw Cruzeiro Belo Horizonte. Później występował w PSV Eindhoven, Barcelonie, Interze Mediolan, Realu Madryt i AC Milan. W drużynie narodowej ma w dorobku 97 spotkań i 62 bramki.