Piłkarze Realu Madryt przegrali w Sewilli w półfinale turnieju o Puchar Pokoju z Juventusem Turyn 1:2 (1:1). W finale włoski zespół spotka się w niedzielę z Aston Villą, która pokonała w Maladze FC Porto 2:1.

W zespole "królewskich" wystąpił po raz czwarty Cristiano Ronaldo. Najdroższy piłkarz świata, zakupiony przez madrycki klub za 94 mln euro, zdobył bramkę z karnego, podyktowanego przez sędziego za faul Giorgio Chielliniego na kapitanie Realu Raulu Gonzalezie w 41 minucie. Był to drugi gol Ronaldo dla Realu. Pierwszego strzelił we wtorek w zwycięskim spotkaniu z Quito (4:2).

Bramki dla Juventusu uzyskali: Fabio Cannavaro w 3 minucie, który po trzech latach gry w Realu powrócił do Juventusu oraz Hasan Salihamidzic w 49. W drugim meczu półfinałowym dwa gole dla Aston Villa zdobył Emile Heskey w 14 i 69 minucie, a dla FC Porto Givanildo Viera de Souza w 90.