W meczu o brązowy medal XIV Paraolimpiady tenisistki stołowe Alicja Eigner, Małgorzata Jankowska i Natalia Partyka pokonały Francuzki 3:2. To 31. krążek w Londynie dla polskiej ekipy!

Po czterech pojedynkach był remis 2:2. W piątej, decydującej partii, Jankowska i Partyka wygrały z Claire Mairie z Audrey le Morvan 3:0 (11:7, 11:3, 11:5).

To czwarty medal polskich tenisistów stołowych. Wcześniej trzy złote wywalczyli: w singlu Partyka i Patryk Chojnowski (Start Ostródzianka Ostróda), a w deblu w gronie zawodników z wyższą niepełnosprawnością (kategoria 8) Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki (obaj Start Zielona Góra).

Wieczorem Chojnowski z Sebastianem Powroźniakiem (Start Radom) spotkają się z Chińczykami w finale turnieju drużynowego w kategorii 10.