"Mamy spore szanse na wygranie Ligi Mistrzów" - mówi RMF FM środkowy Piotr Nowakowski, który razem z kolegami z Resovii powalczy dziś w finale siatkarskiej Champions League przeciwko Zenitowi Kazań. Początek meczu o 15:45.

Resovia pierwszy w historii awans do finału Ligi Mistrzów zapewniła sobie, pokonując wczoraj Skrę Bełchatów 3:0. Wcześniej pierwszy półfinał padł łupem Zenitu Kazań. Rosjanie wygrali z Berlin Volleys 3:1.

Teoretycznie więc, mieli kilka godzin więcej na odpoczynek. Ale sam finał ma w sobie tyle emocji, że sił na pewno nam nie zabraknie - deklarował po zakończeniu pojedynku ze Skrą Fabian Drzyzga.

LM siatkarzy: Resovia o złoto, Skra o brąz

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w finale Ligi Mistrzów zmierzą się dzisiaj z rosyjskim Zenitem Kazań. W meczu o trzecie miejsce PGE Skra Bełchatów zagra z gospodarzem Final Four, zespołem Berlin Recyvling Volleys. czytaj więcej

W sobotę pokazaliśmy że jesteśmy w dobrej formie, ale mam nadzieję, że zostały jeszcze jakieś rezerwy na finał. Myślę, że mamy spore szanse na wygranie Ligi Mistrzów - dodawał Piotr Nowakowski.

Zenit to zespół naszpikowany gwiazdami, ale mogę obiecać, że pokażemy serce i charakter. W ostatnim czasie wygrywaliśmy z Rosjanami zarówno w rozgrywkach klubowych, jak i reprezentacyjnych i życzę nam wszystkim, żeby teraz było podobnie - to z kolei słowa Piotra Nowakowskiego.

Wielki bój o złoto w Berlinie rozpocznie się o 15:45.

Słuchajcie Faktów RMF FM i śledźcie naszą stronę!