Piłkarska kadra Nigerii zdobyła Puchar Narodów Afryki. "Super Orły" w finale turnieju pokonały Burkina Faso 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 40. minucie Sunday Mba.

Faworytem finału był zespół Nigerii, w którym mógł zagrać kontuzjowany wcześniej Victor Moses z Chelsea Londyn. Uraz wyeliminował jednak najlepszego strzelca zespołu Emmanuela Emenike, który mimo absencji wspólnie Mubarakiem Wakaso z Ghany zdobył tytuł króla strzelców. Obaj strzelili w turnieju po cztery gole.

Jedyna bramka była natomiast wyjątkowej urody. W 40. minucie Sunday Mba przejął piłkę przed polem karnym, przerzucił ją nad jednym z obrońców i mimo interwencji kolejnego rywala precyzyjnym strzałem z woleja pokonał bezradnie przyglądającego się bramkarza.

Pełne spotkanie w kadrze Burkina Faso rozegrał piłkarz Górnika Zabrze, Prejuce Nakoulma. W 90. minucie meczu na murawie pojawił się znany z występów w Lechii Gdańsk, Abdou Razack Traore.
 Oprócz Burkina Faso i Nigerii na podium znalazła się jeszcze ekipa Mali.

Nigeria - Burkina Faso 1:0 (1:0)

Nigeria: Vincent Enyeama - Efe Ambrose, Godfrey Oboabona, Kenneth Omeruo, Uwa Elderson Echiejile (67, Juwon Oshaniwa) - Brown Ideye, Sunday Mba (89, Joseph Yobo), John Obi Mikel, Ogenyi Onazi, Victor Moses - Ikechukwu Uche (53, Ahmed Musa).

Burkina Faso: Daouda Diakite - Mohamed Koffi, Bakary Kone, Paul Koulibaly (84, Moumouni Dagano), Saidou Panandetiguiri - Prejuce Nakoulma, Florent Rouamba (65, Wilfried Sanou), Djakaridja Kone (89, Abdou Razack Traore), Charles Kabore, Jonathan Pitroipa - Aristide Bance.