Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z łotewskim Metalurgsem Lipawa 2:2 w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej. Podziałem punktów i remisem 1:1 zakończył się także rozegrany w Azerbejdżanie mecz Lecha Poznań z azerskim Chazarem.

Legioniści, dla których czwartkowy mecz był pierwszym po powrocie do klubu trenera Jana Urbana, wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Precyzyjnym strzałem bramkarza rywali pokonał Michał Kucharczyk. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyrównać. W 43. minucie Dusan Kuciak skapitulował po uderzeniu Rytisa Leliugi.

Drużyna ze stolicy zaatakowała zaraz po przerwie i szybko odzyskała prowadzenie. Po podaniu od Kucharczyka, w 47. minucie do bramki gospodarzy trafił powracający na Łazienkowską z wypożyczenia do Lechii Gdańsk Jakub Kosecki.

Od 68. minuty Metalurgs grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę ujrzał Dzintars Zirnis i wydawało się, że Legia zdoła utrzymać wynik do końcowego gwizdka. W 81. minucie w polu karnym Vladimirasa Kamessa sfaulował jednak Inaki Astiz, a jedenastkę pewnie wykonał Oskars Kljava.

Lech zremisował w Azerbejdżanie

Do Azerbejdżanu na spotkanie z tamtejszym Chazarem Lenkoran poleciał natomiast Lech Poznań, który podobnie jak Legia, będzie musiał rozstrzygnąć dwumecz dopiero w rewanżu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Drużyna Mariusza Rumaka fatalnie rozpoczęła ten pojedynek. Już w 4. minucie zamieszanie w polu karnym "Kolejorza" wykorzystał Branimir Subasić. Strata gola pozytywnie wpłynęła na lechitów i w 19. minucie było 1:1. Dobrą akcję przeprowadził Bartosz Ślusarski, który odegrał do Mateusza Możdżenia, a młody pomocnik zdobył gola po precyzyjnym strzale tuż przy słupku.

Mimo dogodnych okazji z obu stron, żadna z drużyn nie zdołała już później zmienić rezultatu. Gospodarzom nie pomogła nawet czerwona kartka, którą w konsekwencji dwóch żółtych już w doliczonym czasie gry ujrzał Szymon Drewniak.

W rewanżu drużynie z Poznania wystarczy do awansu bezbramkowy remis. Mecz, podobnie jak spotkanie Legii, zostanie rozegrany 26 lipca.

Metalurgs Lipawa - Legia Warszawa 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk (20), 1:1 Rytis Leliuga (43), 1:2 Jakub Kosecki (47), 2:2 Oskars Kljava (81-karny).

Czerwona kartka: Dzintars Zirnis (68, Metalurgs, za drugą żółtą).

Sędzia: Antti Munukka (Finlandia).

Chazar Lenkoran - Lech Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Branimir Subasic (4), 1:1 Mateusz Możdżeń (18).

Żółta kartka: Branimir Subasic, Roberto Alviż, Sadio Tounkara, Rusłan Abiszow (Chazar); Szymon Drewniak, Marcin Kamiński (Lech).

Czerwona kartka: Szymon Drewniak (90 min., za drugą żółtą).

Sędzia: Robert Schoergenhofer (Austria).